بیمه تکمیل درمان Healt Insurance

عکس بیمه تکمیل درمانبیمه تکمیلی ، یک راه حل مطمئن ، برای کاهش دردسرهای تامین هزینه های شما.

در دنیای مدرن امروز تامین هزینه های درمان از مهمترین دغدغه های خانواده هاست. برای تامین این هزینه های نباید منتظر بیماری ماند و قبل از آنکه بیماری و رنج به سراغمان بیاید باید برای آن راهکاری بیاندیشیم. 

بیمه تکمیل درمان چیست؟

بیمه تکمیل درمان یک نیاز غیر قابل انکار برای همه افراد جامعه می باشد. این روزها یکی از مهمترین دغدغه های خانواده ها، هزینه‌های سرسام آور درمان است، متاسفانه با افزایش تورم خانواده ها مجبورند بخش زیادی از درآمد خود را به هزینه های درمان اختصاص دهند. این در حالیست که تامین این هزینه ها برای بسیاری از خانواده‌ها، به مشکلی بزرگ تبدیل شده است و بسیاری توان پرداخت هزینه‌های گزاف درمان را ندارند. به خصوص در رابطه با بیماری‌های پرهزینه و صعب العلاج این مسئله حادتر است. بیمه تکمیلی یکی از مناسبترین و در دسترسترین راهکارها برای حمایت از خانواده های در مقابل مشکلات ناشی از بیماری است.

 برای این که بتوانید از مزایای بیمه تکمیل درمان استفاده کنید باید یک بیمه پایه (تامین اجتماعی – سلامت، خدمات درمانی و…) داشته باشید. شرکتی که بیمه پایه را به شما ارئه می دهد در اصطلاح بیمه گر اول نامیده می شود. بیمه تکمیلی که زیرمجموعه بیمه های اشخاص قرار دارد به صورت گروهی و انفرادی (توسط برخی از شرکت های بیمه) ارائه می شود. این بیمه می تواند  بخش زیادی از هزینه‌های درمانی را پوشش دهد. در واقع بخش زیادی از هزینه‌های درمان پس از کسر فرانشیز و سهم بیمه گر اول به بیمه تکمیلی سپرده می شود.

به طور کلی پوشش های اصلی بیمه تکمیل درمان شامل موارد زیر می باشد :

  • جبران هزینه آمبولانس و فوریت های پزشکی مشروط به بستری شدن فرد بیمه شده در بیمارستان و یا مراکز درمانی و نقل و انتقال بیمار به سایر مراکز تشخیصی
  • جبران هزینه های بستری ، شیمی درمانی ، جراحی ، آنژیوگرافی قلب ، رادیوتراپی ، انواع سنگ شکن ، گامانایف در بیمارستان و مراکز جراحی محدود .
  • جبران هزینه همراه کودکان زیر 7 سال و افراد مسن بالاتر از 70 سال در بیمارستانها . 

                                   

انواع بیمه تکمیلی

بیمه تکمیل درمان گروهی معمولا به گروه هایی تعلق می گیرد که برای امری جز بیمه شدن دور هم گرد آمده باشند و تعداد آن ها و افراد تحت تکفلشان بیش از 55 نفر باشد. مثل سازمان ها، شرکت ها و کارخانه جات خصوصی و دولتی. نوع و میزان پوشش در این نوع بیمه نامه می تواند بر اساس میزان حق بیمه پرداختی متغیر باشد. از دیگر عوامل موثر بر مبلغ حق بیمه تعداد افراد تحت پوشش، نوع فعالیت افراد، میانگین سنی افراد و موارد دیگر که بنا بر سیاست های شرکت های بیمه متفاوت می باشد.

با توجه به اینکه بسیاری از افراد خصوصا دارندگان مشاغل آزاد شرایط استفاده از بیمه های تکمیل درمان گروهی را ندارند،طی سالهای اخیر برخی شرکت های بیمه بر آن شده اند تا این بیمه نامه را به صورت انفرادی نیز ارائه دهند. بیمه تکمیل درمان انفرادی با هدف بهره مندی تمام اغشار جامعه از پوشش های  تکمیلی ، طراحی و عرضه شده است.

پوشش های اضافی

آخرین مقالات بلاگ

بیمه مسئویت حرفه ای مجریان
مقالات

بیمه مسئولیت حرفه ای مجریان

بیمه مسئولیت مدنی مجریان چیست؟ با گسترش رشد صنایع و افزایش نیازهای جامعه، حمایت از منافع عمومی و حفظ حقوق افراد به یک موضوع پراهمیت تبدیل شد. در این راستا، برخوردهای غیرقابل پیش‌بینی و ناخواسته می‌تواند در دنیای امروزی برای

بیشتر بخوانید
عکس تاریخچه صنعت بیمه
مقالات

تاریخچه صنعت بیمه

تاریخچه صنعت بیمه مقدمه صنعت بیمه یکی از صنایع کلیدی در جوامع مدرن است که وظیفه حفاظت از افراد و دارایی‌هایشان را برعهده دارد. در این مقاله به بررسی تاریخچه صنعت بیمه خواهیم پرداخت و مسیر تحول این صنعت از

بیشتر بخوانید