بیمه باربری Cargo insurance

عکس بیمه حمل و نقل
بیمه باربری کالای شما را در برابر حوادث محافظت و آرامش خاطر شما را در برابر نگانی ها و دلشورها تامین میکند.

اگر اقتصاد را یک ماشین در نظر بگیریم، قطعا باربری و حمل و نقل موتور محرک این ماشین به شمار می آید. در عین حال تحرک و تکاپو که در ذات حمل و نقل است میزان ریسک را افزایش می دهد. انواع بیمه باربری تضمینی  است برای ادامه حیاط  سیستم حمل و نقل.

حمل و نقل کالا در سراسر جهان بدون خطر نیست. و اگر تا به حال چیزی را توسط انواع سیستم حمل نقل ارسال کرده باشید، متوجه می‌شوید که در حین حمل و نقل کالا، ممکن است بسیاری از موارد اشتباه پیش برود. اینجاست که بیمه بار وارد می شود. شما همیشه نمی توانید از محموله خود در برابر گم شدن محافظت کنید. هر ساله تعداد کانتینرهایی که هر سال در دریا گم می شوند، خیره کننده است.خبر خوب این است که بیمه باربری می تواند از ارزش کالاهای شما در برابر ضررهای احتمالی که ممکن است هنگام حمل و نقل در حمل و نقل جاده ای، هوایی، اقیانوسی و ریلی رخ دهد، محافظت کند. بیمه باربری یک الزام برای صاحبان کالا به شمار می آید تا بتوانند بهتر از کالاهای خود در برابر خطرات محافظت کنید . برخی از خطرات می توانند فاجعه بار باشند.

خطرات اصلی تحت پوشش بیمه باربری: آتش سوزی ، تصادف ، واژگونی.

خطرات اضافی : برخورد جسم خارجی با مورد بیمه.پرت شدن محموله از روی وسیله نقلیه؛ مشروط بر اینكه كالای خسارت دیده به رویت ‌بیمه‌گر رسیده باشد. بارگیری و تخلیه مورد بیمه. سرقت كلی محموله همراه با وسیله نقلیه با فرانشیز 20 درصد ارزش محموله.
خطرات اضافی باید پس از اخذ درخواست ‌بیمه‌گذار و با دریافت حق بیمه اضافی، ارائه می شود. بیشتر بخوانید…

بیمه باربری حمل و نقل دریایی
مشاوره ، صدور ، پیگیری خسارت
بیمه باربری حمل و نقل هوایی و جاده ای
مشاوره ، صدور آنی ، پیگیری خسارت

انواع بیمه باربری

یکی از متداولترین نوع بیمه باربری، بیمه باربری حمل و نقل دریایی است که کالاهایی که توسط کشتی حمل می شوند را پوشش می دهد. این رایج ترین روشی است که برای محافظت از ارزش کالاهای شما در برابر آسیب فیزیکی، سرقت یا میانگین عمومی استفاده می شود. 

حمل و نقل هوایی به عنوان یکی از سریع‌ترین، ایمن‌ترین و مقرون به صرفه‌ترین راه‌ها برای حمل کالا در سراسر جهان شناخته می شود. اکثر شرکت های حمل و نقل هوایی حداقل مبلغی را برای تمام بارها بیمه می کنند که به عنوان مسئولیت حمل کننده شناخته می شود. با این حال، این پوشش معمولاً ناچیز است. اغلب شامل موارد استثنایی از جمله سیل، زلزله و بلایای طبیعی است و به طور کلی برای کالاهای با ارزش و ظریف جبران نمی کند.

به طور کلی بیمه بار هوایی نوعی بیمه نامه است که از خریدار یا فروشنده کالایی که از طریق حمل و نقل هوایی حمل می شود محافظت می کند. اقلامی که آسیب دیده، از بین رفته یا مفقود شده اند و در برخی موارد حتی ممکن است جبران تاخیر در حمل و نقل را به بیمه گذار بازپرداخت کند.

بخش اعظمی از کالاها توسط سیستم حمل و نقل جاده ای جا به جا می شود. بیمه باربری ویژه حمل و نقل های جاده ای برای پوشش خطرات ناشی از حوادث جاده ای که موجب بروز خسارت به محموله ها می شود طراحی گردیده است.

حمل و نقل محموله از طریق قطار به دلیل قابلیت حمل انبوه زیاد کالا، مورد استقبال بسیاری از صاحبان کالا قرار میگیرد. از این رو بیمه حمل و نقل ریلی برای حفاظت از کالاهایی که از طریق این سیستم جا به جا می شود یک ضرورت بسیار مهم به شمار می آید.

انواع کلوزهای بیمه باربری

آخرین مقالات بلاگ

بیمه مسئویت حرفه ای مجریان
مقالات

بیمه مسئولیت حرفه ای مجریان

بیمه مسئولیت مدنی مجریان چیست؟ با گسترش رشد صنایع و افزایش نیازهای جامعه، حمایت از منافع عمومی و حفظ حقوق افراد به یک موضوع پراهمیت تبدیل شد. در این راستا، برخوردهای غیرقابل پیش‌بینی و ناخواسته می‌تواند در دنیای امروزی برای

بیشتر بخوانید
عکس تاریخچه صنعت بیمه
مقالات

تاریخچه صنعت بیمه

تاریخچه صنعت بیمه مقدمه صنعت بیمه یکی از صنایع کلیدی در جوامع مدرن است که وظیفه حفاظت از افراد و دارایی‌هایشان را برعهده دارد. در این مقاله به بررسی تاریخچه صنعت بیمه خواهیم پرداخت و مسیر تحول این صنعت از

بیشتر بخوانید

100 گیگ

هزار تومان 95 ماهانه
  •  
طرح پایه